MAGICZNE DRZEWA

ZAFREBLOWANE TWÓRCZE PRACE RĘCZNE.

PORY ROKU INACZEJ – MAGICZNE DRZEWA

Galeria A1 ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac

uczniów klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 106 w Krakowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10.12.2021, o godz. 18.00.

Wystawę będzie można oglądądać do końca grudnia.

O wystawie:

F. Frobel uważał, że poza kontaktem z darami naturalnymi i edukacyjnymi dziecko powinno mieć także kontakt z materiałami, które przekształca w inną postać, nadaje im nową wartość i zmiana ta pozostaje trwała. Z tego względu Frobel proponował dzieciom szereg usystematyzowanych twórczych prac ręcznych. Tak jak dary są ponumerowane, również twórcze prace ręczne mają swoją numerację:

1. rysowanie, 2. malowanie, 3. modelowanie w piasku, plastelinie i glinie, 4. perforowanie papieru, 5. składanie papieru, 6. drukowanie stemplem, 7. szycie, wyszywanie, haftowanie, 8. wycinanie i tworzenie wycinanek, 9. wyplatanie (koszykarstwo) z papieru, 10. konstruowanie z różnych materiałów oraz tworzyw naturalnych, 11. tworzenie wzorów.

Niektóre z tych form uczniowie klasy 3a wykorzystali w swoich pracach twórczych. Prace wykonane są różnymi technikami. Są rysunki, prace malowane, drukowane stemplem.

Kurator wystawy: mgr Beata Jankiewicz-Żak