FROEBLOWSKIE INSPIRACJE

Pod tym tytułem kryje się wystawa prac plastycznych uczniów klasy 1 A ze Szkoły Podstawowej nr 106 w Krakowie, wykonanych pod opieką merytoryczną i artystyczną pani mgr Beaty Jankiewicz-Żak. Prace zostały zrealizowane w różnych technikach twórczych w nawiązaniu do nauczania w duchu pedagogiki froeblowskiej. Powyższe założenia dydaktyczne opierają się na naturalistycznej koncepcji jedności wszechświata, szacunku do dziecka i jego indywidualności, znaczenia zabawy w rozwoju dziecka.

Prezentowane prace stanowią wizualizację integracji sił: głowy, rąk i serca. Są one wyrazem pierwszych zdobywanych doświadczeń, samodzielnego działania oraz dochodzenia do wiedzy. Idea froeblowska zakłada system metodyczny oparty na przekonaniu, że pierwsze doświadczenia edukacyjne dziecka mają wpływ na jego późniejszy rozwój i osiągnięcia, a dziecko jest niepodzielną indywidualną całością.

Autorzy wystawy: Adamczyk Louis, Bugaj Julia, Dalewska Kornelia, Falk Róża, Grzybowski Robert, Kawula Zofia, Kołodziejczyk Natalia, Król Mateusz, Książek Joanna, Krzykawski Konrad, Lubianchuk Nazar, Miśkiewicz Jacek, Pavlichuk Sviatoslav, Waga Milena, Wojciechowski Franciszek, Oramus Tadeusz, Żmuda Oliwier

Kurator wystawy: mgr Beata Jankiewicz-Żak

Wernisaż wystawy odbędzie się 13.12.2019 (piątek) o godz. 18.00