„PRZYPADKOWY PLAN” wystawa malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś

Wernisaż wystawy: 17.01.2018 r.,  godz. 19:00.

Czas trwania: 17.01-31.01.2018 r.

Miejsce: Galeria Sztuki A1, Kraków, ul. Kanonicza 1 (Instytut Historii Architektury i Konserwacji Zabytków)

Wystawa malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś zatytułowana „Przypadkowy plan” jest wystawą debiutancką. Zaprezentowane na niej prace pochodzą z głównie z 2017 roku. Warto jednak dać się zaskoczyć i zobaczyć jak do malarstwa podchodzi architekt.

Wszystkie prezentowane na wystawie obrazy to wielobarwne abstrakcje, w których wspólnym mianownikiem są powtarzające się chmurne kompozycje. Oscylują one często w odcieniach błękitu, bieli i granatu, co najbardziej zbliża je do burzowych chmur na niebie. Pojawiają się także kompozycje w innych barwach i z elementami geometrii.

„Przypadkowy plan” to odpowiedź artystki, na zgoła dość przypadkowy początek kilkuletniego etapu w jej życiu, który obecnie jest rozwijającym się z dnia na dzień planem działania na kolejne lata. „Odkryłam, że malarstwo daje mi ogromną dawkę ukojenia, niezbędną dla mojego dość niespokojnego charakteru, oraz naturalnie przynosi satysfakcję, kiedy mój kolejny obraz znajduje nowego właściciela. Ciągle się uczę, szukam swojego indywidualnego wyrazu, malarskiego podpisu.

Wystawa otwarta jest dla zwiedzających od 17 do 31 stycznia 2018. Wstęp na wystawę jest wolny.

www.studioplama.pl

Notka biograficzna

Agnieszka Potocka-Makoś – urodzona 23.01.1986 r. w Biłgoraju. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (2010). Uczęszczała do szkoły rysunku dr hab. inż. arch. Wojciech Kosińskiego, gdzie szkoliła warsztat rysunku odręcznego. Oprócz czynnej pracy w zawodzie  jako architekt i członek Małopolskiej Izby Architektów, zajmuje się także abstrakcyjnym malarstwem na płótnie. W malarstwie szkoliła się samodzielnie. Jej drugim hobby jest fotografia. Swoje obrazy i plakaty sprzedaje pod autorską marką „Studio Plama”.

Jej podejście do malarstwa ma także związek z wykształceniem, gdzie każdy obraz staje się w pewien sposób nowym projektem, płaską elewacją, i podobnie jak w architekturze – bardzo istotna jest tutaj gra fakturą, kompozycją i oczywiście kolorem. O ile w jej obrazach można odnaleźć motyw powtarzających się chmurnych abstrakcyjnych kompozycji, o tyle w jej portfolio znajdują się także obrazy zgoła odmienne. Każde płótno to dla niej kolejna malarska przygoda i szansa, by szukać wciąż nowego sposobu wyrazu. Jej obrazy znajdują swoich odbiorców zarówno w Polsce, jak i za granicą (Niemcy, Belgia, Francja).