Wystawa Małgorzaty Chomicz „Od kreski do rzeźby”

Galeria Sztuki A-1, Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziały ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy wybitnej polskiej artystki

Małgorzaty Chomicz

(profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie)

„Od kreski do rzeźby”

Na wystawie zaprezentowane zostaną grafiki wykonane w tradycyjnych technikach graficznych (wklęsłodruku i wypukłodruku)  oraz obiekty przestrzenne. Obiekty przestrzenne powstały w wyniku przetwarzania grafik (przy wykorzystaniu najnowszej technologii ) w obiekty 3D. Zarówno w grafikach jak i w graficznych obiektach najistotniejszym elementem jest światło. Obiekty graficzne powstały przy współpracy z Davorinem Kerecovic z Chorwacji.

Wernisaż odbędzie się 17 października (piątek) o godz. 18.00

w piwnicach Galerii Sztuki A-1, przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie

Wystawę będzie można oglądać w terminie: 17.10. 2014 – 14.11.2014

——————————————————————————————————-

Małgorzata Chomicz

Urodzona w Olsztynie. W 1995 r. dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W roku akademickim 1996/97 staż naukowy na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2007 roku profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kierownik Pracowni Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych UW-M w Olsztynie w latach 2006/2008. Autorka 45 wystaw indywidualnych (m.in.: w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Kaposzvar, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy, Trydencie, Zagrzebiu, Trogirze).Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.  W 2000 i 2002 roku  stypendystka Fundacji Jana Pawła II Polskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Rzymie, a w 2001 – Fonds d’Aide Aux Lettres Polonaises Independantes w Paryżu Laureatka Biennale Plastyki Olsztyńskiej w 1998, 2001 i 2005. W 2006, 2007 i 2011 roku otrzymała wyróżnienie „Premio Internazionale di Grafica del Pomero – RHO – Milano (Włochy). W 2009 roku Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna w dziedzinie kultury oraz wspieranie kulturalnej współpracy pomiędzy Olsztynem a Perugią we Włoszech. W 2012 roku zdobyła I Nagrodę im. “Diego Donati” II Biennale Współczesnej Grafiki w Perugii (Włochy). Laureatka nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego “Laur Najlepszy z Najlepszych” za 2012 rok. Członek honorowy Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie oraz członek Stowarzyszenia Insigna w Rzymie. W 2013 wyróżnienie XII Bienal Internacional de Grabada „Josep de Ribera” XÀTIVA 2013 (Valencia) Hiszpania. Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych oraz konkurasach graficznych w kraju i zagranicą, najważniejsze z nich to : 2011 – X Edizione della Biennale Internazionale per l’ncisione „Premio Acqui” – Acqui Terme (Włochy) 2011 – I Bienal Internacional de Gravura Santos – 2011 – Brazylia 2012 – VII Internazional Triennial of Graphic Art -Bitola – Macedonia 2012 – II Biennale Di Grafica Contemporanea Premio “Diego Donati” – Perugia – Włochy 2013 – Global Print 2013 – the Lamego Museum and Douro Museum (Régua) – Portugalia 2013 – 4th Gualan Internazional Print Biennial – Chiny 2013 – XV INTERBIFER International Biennial Festival of Portrait Tuzla 2013 – Bośnia i Hercegovina 2013 – XII Bienal Internacional de GRABADO „JOSEP DE RIBERA” XÀTIVA 2013 (Valencia) Hiszpania 2014 -„Reflection of Matter“- Galeria “Philobiblon”- Rzym – Włochy 2014 – 7th International Printmaking Biennial of Douro 2014 – (Portugalia) 2014 – II International Printmaking Triennial – Belgrad – Serbia, II Guangzhou International Exlibris and Mini-prints Biennial- Chiny (2014). Mieszka w okolicy Perugii we Włoszech.

Niektóre prace prezentowane na wystawie