FOTOGRAFIA KAPLICZKI

Bogna Kwiatkowska-Baster

FOTOGRAFIA KAPLICZKI

Otwarcie wystawy – 04.04.2014, godz. 18.00.

Bogna Kwiatkowska-Baster jest architektem, szczególnym zainteresowaniem darzącym dzieła minionych epok. Zainteresowania te przenosi zarówno na pracę zawodową na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, jak i na swą pasję, którą jest fotografia.

W fotografiach prezentowanych na wystawach autorskich „Architektura w obiektywie architekta”. „Zjawy – śladami oręża polskiego”, „Rzecz w stylu retro – Mercedes”,

„Z kolorem w roli głównej”, mimo rozmaitości tematów, dawna architektura przewija się pierwszo- lub drugoplanowo. Mała forma architektoniczna – kapliczka – jest „bohaterką” najnowszej wystawy i albumu.

Bogna Kwiatkowska-Baster jest laureatką ponad trzydziestu konkursów fotograficznych międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym Międzynarodowego Konkursu Nikona w Tokio, Ogólnoświatowego Konkursu „Wiary i wierni tego świata”, Biennale Plakatu Fotograficznego czy Międzynarodowego Festiwalu Przyrody. W 2004 roku odznaczona została Srebrnym Medalem Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej za całokształt twórczości fotograficznej.