TATARÓW: HUCULSZCZYZNA 2013

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy TATARÓW. HUCULSZCZYZNA 2013, który odbędzie się w dniu 4 grudnia (środa) 2013 r. o godzinie 19.00 w galerii A1, ul. Kanonicza 1.

Na wystawie prezentowane będą prace studenckie wykonane na Huculszczyźnie w lipcu b.r. w trakcie obozu naukowo-dydaktycznego zorganizowanego przez Studenckie Koło Naukowe „PODOLE” afiliowane przy Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Wydział Architektury Narodowego Uniwersytetu Technicznego Nafty i Gazu w Ivano-Frankivsku (Stanisławów) na Ukrainie oraz Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

W trakcie pobytu na Ukrainie studenci wykonywali inwentaryzacje architektoniczne historycznych budynków sanatoryjno-pensjonatowych położonych w miejscowości Worochta. Obok rysunków inwentaryzacyjnych na wystawie prezentowane będą także rysunki odręczne, prace malarskie, plakaty a także fotografie wykonane w trakcie pobytu na Ukrainie.

Wystawa prezentowana będzie do końca grudnia b.r.

Studenci WA PK

Dr inż. arch. Jacek Czubiński